Varukorg
Rabatt:
0,00 SEK
Förpackning med 8 påsar · 140 g
Dolci Impronte Cookies Blueberry Flavour är spröda mördegskakor för hund, smaksatta med blåbär för att göra belöningen ännu godare. Ett klassiskt och uppskattat hundgodis som passar perfekt som vardagsbelöning eller ett litet extra tillfälle.
Kakorna har en krispig mördegskonsistens och levereras i en praktisk flerpack med 8 separata påsar, vilket gör dem enkla att förvara, dosera och ta med. Ett genomtänkt val för dig som vill ha ett snyggt presenterat och lättanvänt hundgodis.
Detta är ett kompletteringsfoder för vuxna hundar och ska ges som en del av en balanserad kost.
Produktinformation:
Smak: Blåbär
Typ: Mördegsbiscuit för hund
Nettovikt: 140 g
Förpackning: 8 påsar
Ursprungsland: Italien
Sammansättning:
Spannmålsmjöl (vete), fruktos, vegetabiliskt margarin, pastöriserade ägg, sackaros, glukossirap, honung, vegetabiliska oljor och fetter, majsstärkelse, mono- och diglycerider av fettsyror, glycerol.
Teknologiska tillsatser:
Konserveringsmedel (sorbinsyra 1a200, kaliumsorbat 1k202, citronsyra 1a330), emulgeringsmedel, antioxidanter.
Sensoriska tillsatser:
Aromämnen, livsmedelsfärgämnen.
Analytiska beståndsdelar:
Råprotein: 8 %
Råfiber: 1,9 %
Råfett: 11 %
Råaska: 0,56 %
Fuktighet: 14 %
Utfodringsanvisning:
Servera med färskt vatten tillgängligt. Rekommenderad mängd är upp till 10 % av hundens dagliga foderintag. Angiven mängd är vägledande.
Förvaras svalt och torrt, skyddat från värmekällor.