• Skickar från eget lager i Sverige 🇸🇪
Snabb leverans / Frakt 69 kr / Säkra betalningar

Milk & Pepper Josef Harness

  • 599 kr

Tillfälligt slut!

Dela
Artikelnummer: 5839

Ge din hund en elegant och bekväm look med Josef hundsele från Milk & Pepper. En stilfull hundsele för små och medelstora hundar, tillverkad i mjuk, gråsvart fuskpäls som ger ett exklusivt och ombonat uttryck.

Den dekorativa fuskpälsen kombineras med svarta remmar i mockaimitation och metalldetaljer i titanfärg. En liten metallbricka med Milk & Pepper-logotypen ger hundselen en elegant finish.

Mjuk hundsele med snygga detaljer

Josef är en hundsele med fuskpäls som kombinerar modern design med praktiska detaljer. Den breda kardborrestängningen gör selen enkel att öppna och stänga, medan spännen och metalldetaljer ger en stilren kontrast till den mjuka pälsen.

Den passar dig som söker en lite mer exklusiv hundsele till din hund, med en design som sticker ut från traditionella hundselar.

Egenskaper

  • Mjuk fuskpäls i grått och svart

  • För små och medelstora hundar

  • Svarta remmar i mockaimitation

  • Spännen och metalldetaljer i titanfärg

  • Bred kardborrestängning

  • Dekorativ metallbricka med Milk & Pepper-logotyp

Material och tvättråd

Yttermaterial: 100 % polyester
Foder: 100 % polyester
Tvätt: Maskintvätt 30 °C

Hundsele från Milk & Pepper

Franska Milk & Pepper är känt för sina moderiktiga hundaccessoarer med genomtänkta detaljer. Josef är ett fint val för dig som vill kombinera funktion med en elegant och personlig stil.

Välj storlek efter hundens mått för bästa möjliga passform.