Varukorg
Rabatt:
0,00 SEK
Låt din hund glänsa i vinter med denna rosa quiltade hundjacka med inbyggd sele från Milk&Pepper. Den kombinerar stil, komfort och smart funktion i en elegant design skapad för små och medelstora hundar.
Jackan är tillverkad i vattenavvisande rosa polyester med dolda förstärkningar i slitstark twill vid axlarna för extra hållbarhet. Den har en avtagbar krage i mjuk fuskpäls i beige/taupe och ett varmt grått microfleecefoder som håller din hund bekväm även under kyliga promenader. Den integrerade selen har detaljer i ljusgrå mockaimitation och guldfärgade metallspännen som ger jackan en exklusiv finish.
Egenskaper:
2-i-1-design – varm vinterjacka med integrerad sele.
Vattenavvisande och slitstark – perfekt för höst- och vinterpromenader.
Elegant stil – quiltad rosa yta med guldfärgade detaljer.
Avtagbar fuskpäls-krage – kan tas av för variation och enkel rengöring.
Varm och bekväm – fodrad med mjukt grått microfleece.
Full dragkedja på ryggen – enkel att ta på och av.
Material: 100 % polyester, maskintvättbar i 30 °C.
Denna rosa hundjacka med inbyggd sele är både praktisk och sofistikerad – perfekt för hundägare som vill ha en funktionell och moderiktig jacka för sin fyrbenta vän.